DEĞİŞİM VE İADE


Online mağazamızdan satın almış olduğunuz ürünlerinizi etiketi çıkarılmamış ve kullanılmamış olmak koşuluyla, tüm aksesuarları ve orijinal faturası ile birlikte eksiksiz bir şekilde 30 gün içerisinde elimizde olacak şekilde anlaşmalı kargo şirketmiz Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Online alışverişte ürün değişim işlemi stok rezerve edemediğimizden dolayı yapılamamakta, ürünler direkt iade alınmaktadır. Ürününüzün iade işlemini başlatıp sitemizden yerine almak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.
Online mağazamızdan aldığınız ürünlerin iade ve değişim işlemlerini fiziki mağazalarımızdan da yapabilirsiniz. Online sitemizden almış olduğunuz ürünlerin iadesi mağazalarımızdan sadece hediye çeki ile yapılabilmekte, sistemsel nedenlerden dolayı para iadesi yapılamamaktadır. Bu almış olduğunuz iade çeki ise daha sonra nakit paraya dönüştürülemez ve iade edilemez.Online mağazamızdan satın aldığınız ürünlerin değişim işlemlerini ise 30 gün içinde faturası ile beraber iade/değişim  şartlarımıza  uygun olarak fiziki mağazalarımızdan yapabilirsiniz.Para iadesi talep ettiğiniz iadeler için, ürünleri merkez depo adresine göndermeniz gerekmektedir.
Online Alışveriş Ürün iade şartları şunlardır;
İade süremiz online mağazamızdan yapılan alışverişlerde 30 gündür ve bu sürenin aşılmaması gerekmektedir. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. Dolayısıyla ürünün orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, etiketi çıkarılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir. Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz ve fatura arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurmanız gerekmektedir. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır. Hijyen dolayısı ile küpe ürünlerinin iadesi yapılmamaktadır.
a. İade tutarı nasıl belirlenir?
• İade tutarı belirlenirken, ürünün bedeli değil, faturadaki ödemiş olduğunuz tutar göz önünde bulundurulur. Sipariş içerisinde indirim çeki, promosyon, kampanya ve benzeri indirimlerden yararlanıldıysa bu tutarlar ürün bedelinden düşülerek, ücret iadeniz tamamlanır.
• Bir siparişte yer alan tüm ürünlerin iade edilmesi durumunda müşterinin ödediği kargo bedeli iade edilecek tutara dâhil edilir.

• Birden fazla ürünün yer aldığı bir siparişten, kısmi iade yapılması durumunda ürün bedeli ile beraber ödenen kargo bedeli iade edilmez.

• Birden fazla ürünün yer aldığı bir siparişten, kısmi iade yapılması durumunda, alışverişte indirim çeki, hediye çeki, promosyon vb kullanılmış ise kampanyadan sağlanan indirim tutarı siparişteki ürünlere, ürün satış fiyatı ile orantılı olarak dağıtılır. Kalan ürün tutarı iade edilir.
b. Hangi kanallar üzerinden alışveriş iade işlemi yapılabilir?
1. İnternet sitesinden alınan ürünlerin iadesini internet sitesi üzerinden yapmak için;
Ürünün faturasının arkasındaki iade formunu eksiksiz olarak doldurunuz. İade formu doldurulmuş faturayı ürün ile birlikte “Mehmet Nesih Özmen Mahallesi Kasım Sokak No:16, Merter- Güngören / İstanbul” adresine dilediğiniz kargo firması ile gönderebilirsiniz. Tüm iade ürünlerin kargo ücreti müşterilerimize aittir. İadeniz öncelikle MOLYER müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra bu koşulları sağlaması durumunda ücret iadesi için onay verilecektir. Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri kredi kartınıza, seçtiğiniz ödeme şekline göre yatırılmaktadır. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması banka prosedürlerine göre ortalama 1-3 iş günü sürmektedir.
2. İnternet sitesinden alınan ürünlerin iadesini fiziki mağazadan yapmak için;
Ürününüzün faturasının arkasında yer alan iade formunu doldurup, iade edilecek ürün ile beraber size en yakın MOLYER mağazasına getirmeniz gerekmektedir. Mağaza yetkililerimiz ürünün iade şartlarına uygun olup olmadığını inceledikten sonra koşulların sağlanması durumunda, iade edilecek ürün bedeli tutarında hediye çeki verilecektir. Bu hediye çeki sadece Fiziki mağazalarımızda geçerli olup tekrar online alışverişte kullanılamaz.Almış olduğunuz bu iade çeki daha sonra iade edilemez ve nakite çevrilemez. Online mağazadan satın alınan ürünlerin ücret iadesi fiziki mağazalarımızdan yapılamaz. İade ücretinin hesabınıza yatırılmasını talep etmeniz durumunda, iade edeceğiniz ürünleri merkez depo adresimize göndermeniz gerekmektedir.
3. Fiziki mağazadan satın alınan ürünlerin iadesi için;
Fiziki mağazalarımızdan satın almış olduğunuz ürünü iade işlemi için  faturası ile beraber 14 gün içinde size en yakın MOLYER mağazasına getirmeniz gerekmektedir.Değişim işlemi için süremiz ise 30 gündür. Mağaza yetkililerimiz ürünün iade şartlarına uygun olup olmadığını inceledikten sonra koşulların sağlanması durumunda iade edilecek ürün bedeli tutarı, satın alırken ödeme nasıl yapıldıysa o şekilde iade edecektir. Fiziki mağazalarımızda Gece elbiseleri ve parti çantaları iade veya değişim işlemi, ürünlerin üzerinde bulunan özel etiketler ("Bu Etiketi Çıkarırsan, Sonsuza Dek Seninim") çıkartıldığı takdirde yapılamaz. Bu ürünlerinizi : üzerlerinde fiyat ve özel etiketleri bulunduğu kullanılmamış hali ile  satın alındıktan sonra 14 gün içinde iade , 30 gün içinde de değişim işlemi için mağazalarımıza getirebilirsiniz.Yine fiziki mağazalarımızda Tüm takı ürünleri için değişim ve iade işlemi yapılamaz. İade prosedürlerine göre iadesi onaylanan ürünler için para iadesi almak istemeyen müşterilerimiz aynı tutarda hediye çeki de talep edebilirler.Bu hediye çekleri daha sonra iade edilemez ve nakit paraya dönüştürülemez .Fiziki mağazalarımızdan satın alınan ürünler internet sitemiz üzerinden iade edilemez.
c. İnternet sitesinden ve fiziki mağazalardan alınan ürünler değiştirilebilir mi?
İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerin internet üzerinden değişim işlemi yapılmamaktadır. Ürününüzün iade işlemini başlatıp sitemizden yerine almak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. İnternet mağazamızdan aldığınız ürünü fiziki mağazamızdan değiştirmek isterseniz, iade prosedürleri kapsamında ürün bedeli tutarında tarafınıza verilecek hediye çeki ile mağazamızdan dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Fiziki mağazalarımızdan satın aldığınız ürünleri değişim işlemi için 30 gün içinde , iade işlemi için ise 14 gün içinde faturası ile birlikte size en yakın mağazamıza getirmeniz gerekmektedir. Mağaza yetkililerimiz ürünün değişim şartlarına uygun olup olmadığını inceledikten sonra koşulların sağlanması durumunda değişim talebinizi gerçekleştirecektir.
d. İnternet Sitesinden Yapılan Alışverişlerin Ücret İadesi Nasıl Gerçekleşmektedir?
Ürününüz iade depomuza ulaştıktan sonra müşteri hizmetleri tarafından incelenmektedir. İadesi kabul edilen ürünün bedeli bankanıza bağlı olarak ödeme şeklinize göre hesabınıza yatırılmaktadır. İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır. Ödemenizi ''kredi kartı taksitli'' seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Taksitli alışverişinizi iade etmeniz halinde, ürünün ödemiş olduğunuz tün tutarı MOLYER tarafından tek seferde kredi kartınıza iade edilir; ancak alışverişiniz taksitli yapıldığı için, bankanız bu geri ödemeyi taksitli olarak yansıtır. Bu prosedür; MOLYER tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir ve ortalama 1-3 iş günü içinde ekstrelerinize yansır. Satın aldığınız ürünü iade ettikten sonra kullanmış olduğunuz kupon kodları iade işlemi dolayısıyla hesabınıza geri yüklenilmemektedir.